Parafia Rzymskokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Moszczenicy
Skip Navigation Links
Zapraszamy

Zbiórka żywności Caritas Tak – pomagam

 

       9 grudnia 2017 roku przeprowadziliśmy akcję zbiórki żywności pod hasłem Tak – pomagam w sklepie spożywczym MOKADI w Moszczenicy. Z zebranych artykułów spożywczych zostało przygotowanych 38 paczek żywnościowych, które zostały przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom w naszej parafii.

 

 

 

 

Wigilia dla osób samotnych i rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej

 

      15 grudnia pomagaliśmy podczas wigilii dla osób samotnych i rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku dzieci będące na wigilii otrzymały od nas puzzle.

 

Tytka Charytatywna

 

     19 listopada 2017 roku obchodziliśmy Pierwszy Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji nasza parafia włączyła się w akcję Tytka Charytatywna. Każdy parafianin mógł otrzymać taką papierową tytkę, aby wypełnić ją artykułami spożywczymi oraz przemysłowymi a następnie spowrotem dostarczyć do kościoła. Wróciło do nas 45 tytek, które ostatecznie trafiły do potrzebujących parafian.

 

 

 

Porządki na cmentarzu

     Tradycyjnie przed uroczystością Wszystkich Świętych nasze wolontariuszki udały się na cmentarz, aby zrobić porządki na zapomnianych dziecięcych grobach.

 

 

 

Pielgrzymka na Święty Krzyż i do Świętej Katarzyny

     7 października udaliśmy się na pielgrzymkę na Święty Krzyż, gdzie zwiedziliśmy klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, będący jednocześnie Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Udaliśmy się także do klasztoru sióstr bernardynek w Świętej Katarzynie, gdzie jedna z sióstr wygłosiła dla nas prelekcję opowiadając o historii klasztoru oraz o drodze swojego zakonnego powołania.

 

Tornister pełen uśmiechów

     W dniach od 30 lipca do 20 sierpnia 2017 roku prowadziliśmy akcję Tornister pełen uśmiechów. W tym roku akcja miała inny przebieg niż w ubiegłych latach. Parafianie odbierali z zakrystii puste plecaki w celu ich uzupełnienia artykułami szkolnymi zgodnie z załączoną listą. Ostatecznie przygotowane zostały 43 wyprawki szkolne, które trafiły do dzieci i młodzieży z najbardziej potrzebujących rodzin w parafii.

 

Słodki Uśmiech

      W dniach od 14 do 21 maja 2017r. prowadziliśmy zbiórkę słodyczy w ramach akcji Słodki Uśmiech, celem której było przygotowanie paczek ze słodyczami na Dzień Dziecka dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii. Z zebranych słodyczy zostało przygotowanych 48 paczek.

 

 

 

Jałmużna Wielkopostna 2017

      23 kwietnia 2017 roku, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, zakończyliśmy akcję Jałmużna Wielkopostna. Środki zebrane ze złożonych do specjalnych skarbonek przez dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe ofiar wyrzeczeń wielkopostnych zostaną przeznaczone na dofinansowanie do wyprawek szkolnych dla dzieci i młodzieży z najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii.

 

 

Aktualności

 

Zbiórka żywności Caritas Tak - pomagam

 

      25 marca 2017 roku przeprowadziliśmy akcję zbiórki żywności pod hasłem Tak – pomagam w sklepie spożywczym MOKADI w Moszczenicy. Z zebranych artykułów spożywczych zostało przygotowanych 35 paczek żywnościowych, które zostały przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom w naszej parafii.
Wyjazd na lodowisko przy C.H. Manufaktura w Łodzi

 

      11 lutego młodzież z naszej grupy wraz z ks. Arturem i ministrantami spędzili sobotnie popołudnie na lodowisku przy C.H. Manufaktura w Łodzi.


Opłatek na oddziale leczenia przewlekłego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Moszczenicy

 

      17 grudnia wraz z ks. Arturem udaliśmy się z wizytą do chorych przebywających na oddziale leczenia przewlekłego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Moszczenicy, aby połamać się opłatkiem i wspólnie zaśpiewać kolędy.

Wigilia dla osób samotnych i rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej

 

      16 grudnia pomagaliśmy podczas wigilii dla osób samotnych i rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej. Dzieci będące na wigilii otrzymały od nas upominki własnoręcznie zrobione przez naszych wolontariuszy.


Zbiórka żywności Caritas Tak - pomagam

 

      10 grudnia 2016 roku przeprowadziliśmy akcję zbiórki żywności pod hasłem Tak – pomagam w sklepie spożywczym MOKADI w Moszczenicy. Z zebranych artykułów spożywczych zostało przygotowanych 40 paczek żywnościowych, które zostały przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom w naszej parafii.

Święta Matka Teresa z Kalkuty - nasza patronka

 

      Od listopada mamy swoją patronkę, którą wybraliśmy podczas październikowego spotkania naszej grupy. Jesteśmy teraz Parafialnym Zespołem Caritas im. św. Matki Teresy z Kalkuty.

Wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku

 

      12 listopada udaliśmy się razem z ministrantami do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Jest to miejsce, gdzie św. s. Faustynie 22 lutego 1931 roku po raz pierwszy objawił się Jezus Miłosierny i polecił jej namalowanie obrazu z podpisem „Jezu, ufam Tobie”. Także tutaj usłyszała ona od Pana Jezusa słowa dotyczące ustanowienia Święta Bożego Miłosierdzia.

Tornister pełen uśmiechów

 

      W dniach od 14 do 21 sierpnia 2016 roku prowadziliśmy akcję Tornister pełen uśmiechów. W jej ramach, w naszym kościele był wystawiony specjalny kosz, do którego parafianie mogli składać przybory szkolne. Z zebranych artykułów oraz z ofiar pieniężnych złożonych w ramach akcji Jałmużna Wielkopostna przygotowane zostały wyprawki dla 41 uczniów z najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii.


Słodki Uśmiech

 

      W dniach od 15 do 22 maja 2016r. prowadziliśmy zbiórkę słodyczy w ramach akcji Słodki Uśmiech, celem której było przygotowanie paczek ze słodyczami na Dzień Dziecka dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii. Z zebranych słodyczy zostały przygotowane 54 paczki.

Spotkanie Wielkanocne w auli św. Jana Pawła II

 

      W sobotę, 9 kwietnia w auli św. Jana Pawła II odbyło się spotkanie wielkanocne naszej grupy.

Jałmużna Wielkopostna 2016

 

      3 kwietnia 2016 roku, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, zakończyliśmy akcję Jałmużna Wielkopostna Środki zebrane ze złożonych do specjalnych skarbonek przez dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe ofiar wyrzeczeń wielkopostnych zostaną przeznaczone na dofinansowanie do wyprawek szkolnych dla dzieci i młodzieży z najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii.

Opłatek na oddziale leczenia przewlekłego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Moszczenicy

 

      19 grudnia wraz wolontariuszami Szkolnego Koła Caritas udaliśmy się z wizytą do chorych przebywających na oddziale leczenia przewlekłego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Moszczenicy, aby połamać się opłatkiem i wspólnie zaśpiewać kolędy.

 

 

Zbiórka żywności Caritas Tak - pomagam

 

      12 grudnia 2015 roku Parafialny i Szkolny Zespół Caritas przeprowadziły akcję zbiórki żywności pod hasłem Tak – pomagam w sklepie spożywczym MOKADI w Moszczenicy. Z zebranych artykułów spożywczych zostały przygotowane 64 paczki żywnościowe, które zostały przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom w naszej parafii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drzewko Serc

 

      Od pierwszej niedzieli Adwentu, tj. od 29 listopada do 13 grudnia 2015 roku prowadziliśmy akcję Drzewko Serc, której celem było przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii. W ramach akcji, w naszym kościele wystawione było drzewko, na którym zawieszone były papierowe serca, na odwrocie których zapisana była płeć oraz wiek dziecka. Parafianie mogli zabierać serca, aby przygotować paczkę dla konkretnego, wypisanego na sercu dziecka. Zebranych i przekazanych dzieciom zostało 61 takich paczek.

 

 

 

 

 

Opieka nad zapomnianymi grobami

 

      Od października 2015 roku młodzież działająca w Parafialnym i Szkolnym Kole Caritas podjęła się opieki nad zapomnianymi dziecięcymi grobami znajdującymi się na parafialnym cmentarzu.

 

 

 

 

 

 

Tornister pełen uśmiechów

     W dniach od 9 do 23 sierpnia 2015 roku prowadziliśmy akcję Tornister pełen uśmiechów. W jej ramach, w naszym kościele był wystawiony specjalny kosz, do którego parafianie mogli składać przybory szkolne. Z zebranych artykułów oraz z ofiar pieniężnych złożonych w ramach akcji Jałmużna Wielkopostna przygotowane zostały wyprawki dla 44 uczniów z najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii.

 

Słodki Uśmiech

     Od 17 do 24 maja 2015 r. prowadziliśmy akcję Słodki Uśmiech, celem któej było przygotowanie paczek ze słodyczami na Dzień Dziecka dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. W ramach akcji w naszym kościele wystawiony był specjalny kosz, do którego parafianie mogli składać słodycze. Z zebranych słodyczy zostało przygotowanych 60 paczek.

 

Zbiórka żywności Caritas Tak – pomagam

 

     14 marca 2015 roku Parafialny i Szkolny Zespół Caritas przeprowadziły akcję zbiórki żywności pod hasłem Tak – pomagam w markecie Dino w Moszczenicy. Z zebranych artykułów spożywczych zostało przygotowanych 38 paczek żywnościowych, które zostały przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom w naszej parafii.